Пам'ятки

Найдавніше спадщина Україні відбилося і в різноманітних пам'ятки, які не залишають байдужими навіть найдосвідченіших мандрівників.

Релігійні святині: Софійський собор (Київ) Андріївська церква (Київ), Києво-Печерська Лавра (Київ), Володимирський собор (Київ), Спасо-Преображенський собор (Чернігів), Святогірський монастир (Донецька обл.), Почаївська лавра (Тернопільська обл.), Монастир Св. Іллі (Одеса), Володимирський собор (Севастополь).

Історико-архітектурна спадщина: руїни древніхгреченскіх міст-Херсонеса Таврійського (Севастополь) і Пантікапея (Керч), Воронцовський палац (Алупка, Крим), Масандрівський і Лівадійський палаци (Ялта, Крим) , палац Вишневецьких (Тернопільська область), Стара фортеця (Кам'янець-Подільський), замок Любарта (Луцьку) Потьомкінські сходи (Одеса), колишній Ханський палац (Бахчисарай, Крим), Личаківське кладовище Успенський архітектурний ансамбль (Львів), Генуезька фортеця (Судак, Балаклава, Крим).

Природні визначні пам'ятки: Мармурова печера і Великий Кримський каньйон (Крим), озера Світязь (Волинська область) і Синевир (Закарпатська область), Долина нарцисів (Закарпатська область), біосферний заповідник «Асканія-Нова» (Херсонська область).

Пам'ятники садово-паркового мистецтва: дендрологічний парк «Олександрія» (м. Біла Церква Київської області), національний дендропарк «Софіївка» (м. Умань Черкаської області), Нікітський ботанічний сад (сел. Микита, Крим).

Географічне положення

Україна - найбільша східноєвропейська держава, розташована в Центральній Європі і займає площу 603,7 тис. кв. км. Межує як з країнами Європейського союзу: Угорщиною, Польщею, Словаччиною, Румунією, так і з країнами колишнього СНД: Росією, Молдовою Білорусією. Південний регіон України - морські ворота держави, що відкривають вихід до Азовського і Чорного морів. Велика частина території країни рівнинна, лише на заході височіють Карпати (г. Говерла, 2061 м.) і на Кримському півострові - Кримські гори (г. Роман-Кош, 1545 м.).

Населення, мови, релігія

Чисельність населення України - близько 46,6 млн. осіб, з яких 78% складають українці, 17% - росіяни. Також широко представлені такі національності, як білоруси, кримські татари, євреї, молдавани, поляки, угорці. Державна мова в країні - українська. Широке поширення, особливо в східній та центральній Україні має російську мову. У південних і західних регіонах країни використовуються мови інших народностей (кримськотатарська, болгарська, румунська, угорська та ін), однак українську або російську знають і розуміють усі. Близько 65% населення України - віруючі; приблизно 80% з них складають православні, 14% - католики і греко-католики, 3% - протестанти. Крім того, існують громади мусульман (переважно в Криму, де проживають кримські татари) та іудеїв.

Валюта

Національна валюта Україна ГРИВНЯ (UAH). 1 гривня (грн.) еквівалентна 100 копійкам. У ході банкноти достоїнством 500, 200, 100, 50, 20, 10, 5, 2, 1 гривня і монети номіналом в 1 гривню, 50, 25, 10, 5, 2, 1 копійку. На території Україні обмін валюти без будь-яких обмежень і проблем проводиться в аеропортах, ж / д вокзалах, у всіх банках, численних обмінних пунктах. На ринках, приватних магазинах, ресторанах досить часто до оплати приймаються як рублі (RUR), так і долари США (USD) або євро (EUR). Однак слід пам'ятати, що гривня відноситься до частково конвертованих валют, тобто за межами України можуть виникнути складнощі при обміні національної одиниці на інші валюти. Кредитні карти American Express, MasterCard, Visa і Maestro вільно приймаються до оплати практично у всіх закладах (готелі, магазини, ресторани). Однак дорожні чеки (travelling cheques) мають обмежене застосування і з ними працюють тільки великі банки.

Години роботи установ

Час в Україні на 2 години випереджає Гринвіч. Існує поділ на літній (з березня по жовтень) і зимовий час. Продовольчі, промислові магазини та аптеки працюють з 8.00 - 9.00 до 19.00 - 20.00. У курортних і крупних містах багато цілодобових супер і мегамаркетів. Банки працюють з 9.00 до 16.00-17.00, обмінні пункти з 9.00 до 20.00.

Митні правила і обмеження

На сьогоднішній день українським законодавством визначений як візовий, так і безвізовий порядок в'їзду іноземців в Україну. Так, право на безвізовий в'їзд в країну і транзитний проїзд через неї мають громадяни США, Європейського Союзу, Швейцарії, Ліхтенштейну, Японії та Канади, якщо термін їх перебування в Україна не перевищує 90 днів. Громадяни Росії чи Білорусі, мають право в'їзду на територію України з цивільного паспорту без оформлення візи та реєстрації за місцем прибуття на термін, що не перевищує 90 днів. Для громадян усіх інших країн СНД також прийнятий безвізовий режим в'їзду-виїзду, але тільки за наявності відповідним чином оформленого закордонного паспорта. Імміграційна картка заповнюється і пред'являється всіма особами старше 18 років.

Від оподаткування при ввезенні звільняються предмети вартістю менше 200 євро (у тому числі підакцизні товари) або одиничний неподільний предмет вартістю не вище 300 євро (крім підакцизних товарів). При ввезенні вогнепальної, холодної зброї, вибухових речовин, газових балончиків, необхідний дозвіл МВС України. Заборонено ввезення: транспортних засобів віком понад 5 років, отруйних, радіоактивних, вибухових речовин та інших предметів, друкованих та образотворчих матеріалів, які містять пропаганду ідей війни, расизму, насильства, харчових продуктів без сертифіката відповідності.

Дозволяється ввезення без додаткових документів до 10 тис. дол США або еквівалент в будь-якій національній валюті з обов'язковим декларуванням всієї валюти, що ввозиться. При ввезенні від 10 до 50 тис. дол США резиденти подають заяву, до якої додаються документи, що підтверджують походження, нерезиденти вказувати джерело походження не зобов'язані.

Дозволений вивіз предметів на суму до 100 тис. євро, на вивіз творів мистецтва, культурних та історичних цінностей необхідний дозвіл Міністерства культури України. Заборонено вивіз дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, культурних цінностей, отруйних, радіоактивних, вибухових речовин, анульованих цінних паперів.

Екстренні телефони

Телефонний код країни: + 380.

Телефони першої необхідності.

Пожежна охорона - 101

Міліція, черговий - 102

Швидка медична допомога - 103

Аварійна служба газу - 104

Довідкова міської телефонної мережі - 109

Довідки та замовлення міжміських переговорів по Україні та країнам СНД - 1071

Замовлення міжнародних переговорів - 1079

Свята і вихідні

1 січня - Новий рік

7 січня - Різдво

8 березня - Міжнародний жіночий день

1, 2 травня - День міжнародної солідарності працівників

9 травня - День Перемоги

28 червня - День прийняття Конституції України

24 серпня - День Незалежності України

Також неробочими є понеділки, наступні за неділю, в які святкуються релігійні свята Пасхи та Трійці.

Транспортний зв'язок

Україна, особливо в її західній частині, знаходиться на перехресті транспортних коридорів, що з'єднують країни Південно-Східної та Північно-Західної Європи. При цьому через території Україну пролягають основні транспортні трансєвропейські коридори: Схід - Захід (Трієст (Італія)-Любляна (Словенія)-Будапешт (Угорщина)-Братислава (Словаччина)-Чоп-Ужгород-Львів (Україна)), Балтика - Чорне море. (Гданськ-Одеса), Європа-Азія (Дрезден (Німеччина), Вроцслав (Польща), Львів - Київ - Харків - Луганськ (України). Разом з тим, автомобільні дороги України не відповідають європейським стандартам за багатьма показниками, зокрема таким як : швидкість пересування, навантаження на вісь, забезпеченість сучасними дорожніми знаками і розміткою. Досить мало доріг 1 категорії (автомагістралей) з багаторядним рухом на високих швидкостях (не перевищують 130км / ч). Основні з них: М 01, М 02, М 03, М 04. В основному автодороги 2 категорії, з обмеженим швидкісним режимом 90 км / ч. Контроль за рухом автотранспорту здійснюється Державною автоінспекцією (ДАІ).

Залізничний транспорт є найбільш розвиненим в Україну і пов'язує між собою всі обласні центри. Найбільші ж / д вокзали знаходяться в Києві, Харкові, Донецьку, Львові, Сімферополі, Одесі, Конотопі, Дебальцеве, Жмеринці, Синельникове.

Міжнародні аеропорти: Бориспіль (Київ), Жуляни (Київ), Сімферополь, Одеса, Донецьк, Харків, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Львів, Івано-Франківськ , Рівне, Тернопіль, Ізмаїл.

Найбільші порти на Чорному морі: Одеса, Іллічівськ, Херсон, Севастополь. Південний, Ізмаїл, Рені, Миколаїв.

Найбільші порти на Азовському морі: Маріуполь, Бердянськ, Керч.

Кухня

Національна українська кухня відома далеко за межами країни і надзвичайно багата різноманітними стравами, які задовольнять навіть найвибагливіших гурманів. Однак загальним для них є комплексна теплова обробка (переважно протушіваніе і проварювання) з використанням великої кількості жирів.

Серед перших блюд найбільш відомий і любимо український борщ - суп зі свіжих овочів - капусти, буряка, моркви, помідорів, який заправляється товченим салом пересмаженим і петрушкою. Подається з маленькими булочками (пампушками) з часником і салом. Також користуються надзвичайною популярністю картопляники (оладки з вареної картоплі з додаванням різних начинок (грибів, капусти, м'яса)); вареники з начинкою з картоплі, тушкованої капусти, потрухів, сиру, фруктів, ягід, маку; галушки з салом і цибулею; куліш ( каша з пшеничної або кукурудзяної крупи з додаванням бринзи і засмажкою з сала і лука), домашня ковбаса, печеня (тушковане м'ясо з картоплею, холодець (застиглий бульйон зі свинини і курятини)), узвар (холодний насичений компот із сушених фруктів). Серед випічки надзвичайно смачні струделі з маком і різні пироги.

Вина досить високої якості в Україні виготовляють в Криму та Чорноморському регіоні. Національний міцний спиртний напій - горілка.